Pastelky

Pedagogické vedení:   – Šárka Čudová - učitelka

- Bc. Renáta Fišerová, DiS

- Michaela Adamová – asistentka pedagoga

Tato heterogenní třída je zaměřená na děti se zrakovým postižením, sluchovým postižením a zdravotním znevýhodněním, jako jsou chronická onemocnění. Proto jsou s naším denním programem provázána pleoptická cvičení, preventivní logopedická péče, motorická cvičení. Tato třída se po odpoledním odpočinku (po svačince cca od 14 hodin) spojuje s kapacitně větší třídou, kde děti přebírá vždy pedagog s asistentem pedagoga. Děti tak mají větší možnost navázat přátelství i s dětmi jiné třídy a prohloubit kooperaci mezi třídami.

PASTELKY 2 (zelené)

Telefon do třídy: 567 570 040

E-mail: zelenepastelky@msdemlova.cz

Pedagogické vedení:  Mgr. Lucie Herálecká - vedoucí učitelka

Mgr. Adéla Benešová – učitelka

Lenka Čudová– asistentka pedagoga

Naši třídu navštěvuje celkem 14 dětí, z toho 8 dívek a 6 chlapců. Věk dětí se pohybuje od 3 do 6/7 let. V letošním roce máme 8 předškoláků. Zaměřujeme se na děti s různými speciálními vzdělávacími potřebami. Ve třídě se vzdělávají děti se zrakovým postižením, sluchovým postižením, s vadami řeči, s poruchami autistického spektra, s lehkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami a s diabetes. Klademe důraz na individuální přístup s ohledem na schopnosti a možnosti každého dítěte. Mezi naše každodenní aktivity patří zraková cvičení, jazykové chvilky a cvičení na rozvoj jemné i hrubé motoriky. Našim cílem je komplexní rozvoj osobnosti každého dítěte. Preferujeme prožitkové učení se zapojením všech smyslů.

S dětmi využíváme pravidelně řadu aktivit, která naše MŠ nabízí – trampolínu, snoezelen, saunu, logopedickou péči, rehabilitace i canisterapii. Předškoláci mají možnost zúčastnit se plavání, lyžování nebo in – line kurzu.